تبلیغات
آموزش سریع کامپیوتر.: www.QLC.ir :. - چگونه Gmail را به عنوان برنامه پیش فرض ارسال ایمیل در فایر فاکس انتخاب کنیم؟
چهارشنبه 1 اردیبهشت 1389  06:32 ق.ظ    ویرایش: - -
توسط: خسروی


با استفاده از فایر فاکس به راحتی می توانید Gmail را به عنوان برنامه پیش فرض ارسال ایمیل انتخاب کنید. با این کار با کلیک کردن بر روی لینک های ایمیل، فایر فاکس اکانت Gmail شما را بازکرده و آدرس ایمیل گیرنده را در فیلد To قرار می دهد. کافیست ایمیل را تایپ کرده و ارسال کنید.

1.       به Gmail  رفته و وارد اکانت خود شوید.
2.       وقتی که در ایمیل خود هستید کد زیر را درAdress Bar وارد کنید.javascript:window.navigator.registerProtocolHandler("mailto","https://
mail.google.com/mail/?extsrc=mailto&url=%s","Gmail")
 
3.       در این مرحله فایرفاکس از شما اجازه انجام این کار را خواهد گرفت. با کلیک بر روی Add Application این اجازه را بدهید.

4.       از این پس اگر برروی لینک ایمیل کلیک کنید فایرفاکس از شما خواهد خواست تا برنامه مورد نظر خود را برای ارسال ایمیل انتخاب کنید. با انتخاب گزینه Remember my choice for mailto links فایرفاکس از همین برنامه برای ارسال ایمیل استفاده خواهد کرد.

5.       برای تغییر دادن این عملکرد می توانید از منوی Tools گزینه Options را انتخاب کرده از پنجره ظاهر شده بر روی گزینه Applications کلیک کنید. در مقابل Search تایپ کنید mailto حالا از مقابل گزینه mailto می توانید هر برنامه ای را که می خواهید برای ارسال ایمیل انتخاب کنید. از این پس فایر فاکی این برنامه را به عنوان برنامه پیش فرض ایمیل خواهد شناخت.

توجه: در صورتیکه پس از انجام تغییرات اتفاقی نیافتاد در Address bar تایپ کنید about:config و مطمئن شوید که مقدار گزینه network.protocol-handler.external.mailto برابر با مقدار پیش فرض True باشد.

 

 

 

 

منابع:

 http://gmailblog.blogspot.com/2008/07/power-tip-set-gmail-as-your-default.html

http://lifehacker.com/392287/set-firefox-3-to-launch-gmail-for-mailto-links

   


  • برچسب ها:Gmail ،
نظرات()   

آموزش سریع کامپیوتر.: www.QLC.ir :.

Quick Learning Computer