تبلیغات
آموزش سریع کامپیوتر.: www.QLC.ir :. - خوردن میوه بعد از غذا ممنوع!
دوشنبه 8 خرداد 1396  07:56 ب.ظ    ویرایش: دوشنبه 8 خرداد 1396 07:57 ب.ظ
توسط: خسروی
نوع مطلب: پرسش و پاسخ ،


اگر شما هم وقت و بی وقت سراغ ظرف میوه می روید وفکر می کنید این کار سلامت تان را تهدید نمی کند سخت در اشتباه اید.

بعد از غذا دور میوه را خط بكش

اگر میوه پس از غذا خورده شود، با غذا مخلوط شده و زمان توقف آن در معده طولانی می‌شود. در نتیجه میوه فاسد می‌شود و باعث فساد غذا نیز می‌شود. به این معنی كه مصرف میوه با غذا باعث ایجاد اختلال درهضم و تولید اخلاط فاسد می‏شود.

در حقیقت میوه‌های تازه بهتر است با فاصله زمانی مناسب قبل از غذا مصرف شوند؛ به جز میوه‌های ایجادكننده قبض در شكم مانند به، انار و سیب.

این میوه‌ها اگر قبل از غذا مصرف شوند ایجاد یبوست در فرد می‌كنند، بنابراین بهتر است بعد از غذا مصرف شوند. روش مطلوب آن است كه فرد پس از مصرف میوه كمی راه برود و سپس غذا بخورد.


درهم خوری ممنوع!

با توجه به متفاوت بودن افراد با یكدیگر از سویی و تفاوت انواع میوه از سوی دیگر مصرف هیچ دو میوه‏ای با هم توصیه نمی‏شود و در هر بار مصرف میوه بهتر است یك نوع میوه صرف شود. همچنین بهتر است بین مصرف انواع غذاها و میوه فاصله زمانی رعایت شود تا هریک جداگانه هضم شده و در هضم یكدیگر اختلال ایجاد نكنند.

بهترین انتخاب

به گفته دکتر بعیری بهترین میوه از دیدگاه طب سنتی انجیر و انگور است. به‌طوری‌كه گفته می‌شود انگور و انجیر بیشترین خاصیت غذایی را دارند. مصرف خرما نیز در مناطقی كه به خوردن آن عادت دارند، بسیار مفید است.

انار، به، سیب و خربزه نیز از جمله میوه‌های مغذی هستند. به علاوه تمام موارد گفته شده مصرف میوه خشك كه در تمام سال قابل نگهداری است نیز مفید است.

میوه خوردی آب نخور

از دید طب سنتی مصرف میوه‌ای كه كاملا نرسیده، یا میوه‏ای كه محل رویش آن با محل زندگی فرد متفاوت است مضر شناخته شده و چندان توصیه نمی‌شود.

به علاوه باید توجه داشت بعد از مصرف میوه تازه نباید آب به ویژه آب یخ مصرف كرد. موضوع دیگر قابل توجه این است كه از نظر طب سنتی شیر هم یك غذا محسوب می‌شود؛ بنابراین مصرف میوه با آن ممنوع است. حتی مصرف شیر موز كه در حال حاضر مرسوم شده به دلیل اختلال در هضم توصیه نمی‏شود.

   


نظرات()   

آموزش سریع کامپیوتر.: www.QLC.ir :.

Quick Learning Computer